Melyik vitamin a legjobb?

Azonnali gyógyulás a DXN termékeivel?

Melyik vitamin a legjobb?

Az hogy vitaminokra szükség van, nem kérdés.

‘A vitamin olyan szerves vegyület, amely kis mennyiségben ugyan, de nélkülözhetetlen az emberi szervezet számára, viszont kellő mennyiségben az előállítására nem mindig képes, ezért tápanyag formájában kénytelen hozzájutni.

Az emberi szervezetnek vitaminokra és ásványi anyagokra van szüksége ahhoz, hogy enzimek, hormonok és egyéb kémiai anyagok ezrei kifejthessék hatásukat.’ Wikipédia

Szentgyörgyi Albert professzor is megmondta, hogy a vitaminok olyan anyagok, amelyek akkor betegítenek meg, ha nem szedjük be őket!

A gyógyszergyárak is felfigyeltek a vitaminok szerepének felértékelődésére, és nem akartak kimaradni ebből a bizniszből. Azonban a gyógyszergyári, gyógyszertári vitaminoknak nem sok köze van a természetben található vitaminokhoz, azok előfordulási formájához!

Egyes orvosi cikkek, kutatások szerint ezeknek a szintetikus vitaminoknak nagyobb a káruk mint a hasznuk.

‘Aki valaha is tanult biokémiát, jól tudja, hogy a vitaminok működéséhez nem csupán a vitaminmolekulára van szükség, hanem mellette enzimekre, koenzimekre és kofaktorokra. Ezek mind megtalálhatóak a természetes vitaminforrásokban, de a szintetikus formákban nem, a boltokban kapható, nagyrészt szintetikus vitaminok, a természetes vitaminok izolált részeit tartalmazzák.

Ha természetes módon minőségi gyümölcsökkel és zöldségekkel táplálkozunk, akkor a különböző vitaminok és ásványianyagok tökéletes szinergiában, egymást segítve épülnek be a szervezetbe, illetve segítik a különböző biokémiai folyamatokat.

Amikor kiveszünk egy vitamint ebből a természetes környezetből, akkor nem tudjuk elérni a megfelelő hatást és valóban előfordulhat olyan, hogy nem a kívánt hatást érjük el, ezért a felesleges vitamin a vizelettel eltávozik, jobbik esetben, de a zsírban oldódó vitaminoknál esetleg tényleg előfordulhat vitamin túladagolás, amik miatt egyes orvosok óva intenek a vitaminok túlzott fogyasztásától.

Meg kell értenünk, hogy a gyümölcsökben és a zöldségekben található vitaminok, ásványi anyagok és más hasznos fitonutriensek együtt tudják a megfelelő hatást elérni.

Ezt a folyamatot egy építkezéshez tudnám hasonlítani. Hiába van az építkezésen jelen a tervező és a kőműves, ha hiányoznak pl. a segédmunkások vagy az ács, akkor nem tudják tökéletesen befejezni az építkezést. A vitaminok és ásványianyagok és a természetes növényekben található egyéb hasznos alkotórészek egymást segítve tudnak tökéletes munkát végezni.

Melyik vitamin a legjobb?

Például rézre van szükség a C-vitamin hasznosulásához és szeléniumra az E-vitamin működéséhez. Továbbá a természetes anyagok sokszor olyan különböző vitaminokat és ásványianyagokat tartalmaznak, amelyek ugyanazokért a receptorfelületekért „versengenek”, de úgy épültek be a növényi szövetekbe, hogy felszabadulásuk időzített, így nem ugyanakkor vannak mozgásban, mint a többi vitamin vagy ásványianyag.

Ha szintetikus formában ezeket a részeket egyszerre adjuk be akkor problémák merülnek fel receptor felületeknél. Erre példa a Kalcium és a Magnézium. Ezek ugyanazokra a receptorfelületekre hatnak, így, ha a szintetikus feldolgozás által szétbontott formában vesszük be csak egyikük épül be a sejtek szintjén. Ha külön-külön, 4 órás eltéréssel vesszük be őket, sokkal biztosabb hatást érhetünk el. Továbbá a Calciumnál és a Magnéziumnál pont nagyon fontos az is, hogy szerves vagy szervetlen eredetűek-e, honnan miből származnak, milyen kémiai kötésben vannak. Sok gyógyszertárban kapható Calcium készítmény felszivódása minimális, és mivel nem tud felszívódni, ezért a bélfalon megtapadhat és gondot okoz!

Amikor tehát arról olvashatunk, hogy a multivitamin készítmények károsak lehetnek az egészségre, akkor világosan tudnunk kell, hogy ez a szintetikus, laboratóriumban előállított vitaminokra lehet érvényes.

A legtöbb piacon lévő vitamin, amit most gyártanak, inkább szintetikus vitamint tartalmaz, mint teljes vitaminokat, amiket zöldségből vagy gyümölcsből vonnak ki, mivel a szintetikus vitaminokat olcsóbb előállítani. Ilyenek a gyerekvitaminok is.

Melyik vitamin a legjobb?

Annak érdekében, hogy a szervezetünk fel tudja szívni és használni a vitamint, a vitamin minden részére szükség van. Ahhoz, pld. hogy a testünk fel tudja szívni a C-vitamint a szervezetnek be kell szerezni az egész ételkomplex többi részét úgy, hogy „elrabolja” a saját kollagén szövetéből a hiányzó elemeket, még inkább kimerítve a test vitaminkészletét. Ehhez hasonló dolgok miatt vannak, akik egyenesen azt állítják, hogy a C-vitamin szintetikus formája, megvastagíthatja a szív artéria falait, ami szívbetegséghez vezethet és a tört vitaminok (szintetikus vitaminok) növelhetik a rák és a születési hibák kockázatát. Teljes ételvitaminokra van tehát szükség, ezek viszont a zöldségekben és gyümölcsökben gazdag étrendben fordulnak elő.

A probléma azonban abból adódik, hogy a mai zöldségek és gyümölcsök tápanyagban és ásványi anyagokban kifosztott termőtalajokon növekednek, a kamionokban mesterséges oldatokon nevelt növényekről ne is beszéljünk.

Ma már alapvető elvárás, hogy a táplálékkiegészítők BIO minősítésűek legyenek és BIO gazdaságokból származzanak.

A Gödöllői Agrártudományi Egyetemen több kutatást is folytattak az évtizedek során, és egyértelműen kimutatták, hogy a ma termesztett zöldségek és gyümölcsök többsége      80-90%-kal kevesebb vitamint és ásványi anyagot tartalmaznak, mint az 1960-as években. Ezért a szervezet tökéletes működéséhez szükséges vitamin és ásványi anyag beviteléhez több kg zöldséget és gyümölcsöt kellene elfogyasztanunk. Mivel ez fizikai képtelenség, ez lehetetlen lenne. ‘

Forrás és további részletek itt:

Gyerekvitamin – melyik a legjobb?

melyik vitamin a legjobb

Melyik vitamin a legjobb?

A legjobb tehát a természetes gyógynövényeket gyógygombákat tartalmazó készítmények mert azokban minden benne van ami a vitaminok felszívódásához, hasznosulásához és szinergiában való együttműködéséhez kell.

Nézze meg a Spirulina és Ganoderma tartalmú táplálékkiegészítőinket, vagy vigye be kávéval az egészségéhez szükséges vitaminokat ásványi anyagokat, és sok más hasznos növényi tápanyagot fitonutrienst!

Comments are closed.